ZAPASY-ZŁOTO-MP-I-TRZY-BRĄZY-ME

ZAPASY: ZŁOTO MP I TRZY BRĄZY ME

24 kwietnia 2016

Świetny weekend podopiecznych trenera Ksawerego Biedermanna. Rafał Krajewski wywalczył mistrzostwo Polski juniorów w stylu klasycznym. Jego starszy brat Jacek zaś trzykrotnie stawał na podium mistrzostw Europy w sumo.


Juniorski czempionat kraju odbył się w Pabianicach. Rafał Krajewski (na zdjęciu wraz z trenerem) przeszedł przez turniej jak burza. Dwa pojedynki zwyciężył przez przewagę punktową (sędzia orzeka zwycięstwo zawodnika, kiedy jego przewaga przekracza osiem punktów), a dwie na punkty. – Walczył rewelacyjnie – krótko podsumował trener Biedermann. W finale Rafał pokonał Patryka Kamińskiego (Cement Gryf Chełm) 3:2. Walczący w zawyżonej kategorii wagowej (do 120 kg przy wadze niespełna 100 kg) Michał Rus zajął piąte miejsce. Zwyciężył dwie walki, dwie zaś przegrał.

W Krotoszynie odbyły się mistrzostwa Europy w sumo. Z powodzeniem wystartował w nich starszy brat Rafała Krajewskiego, Jacek. Trzykrotnie stawał na najniższym stopniu podium. Najpierw wywalczył brąz w kategorii do 23 lat, potem walczył w kategorii U-21, a na koniec w turnieju drużynowym. – Starty w sumo mają charakter treningowy. Tam trzeba działać szybko, walka trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Wychodząc do pojedynku trzeba mieć gotowy plan i momentalnie go zrealizować. Chodzi też o poprawę dynamiki w kontekście zbliżających się ważnych startów w maju – tłumaczył trener Biedermann.

Gratulujemy!

Autor: Dariusz Urbanowicz. Źródło: legia.com