Legia Fight Club - treningi boks, MMA, muay thai, crossfit, zapasy

XIII Warszawska na Pięści i Giry – relacja

20 września 2016

W niedzielę odbyła się XIII Warszawska na Pięści i Giry, czyli międzyklubowe sparingi muay thai i K1. 9 października ma odbyć się Granda pięściarska, a do cyklu włącza się sekcja BJJ! W połowie października profesjonalna gala Granda PRO!

Niedzielne sparingi znów można odtrąbić jako sukces organizacyjny, a nade wszystko sportowy. Zbliżamy się do rocznicy organizacji pierwszej Grandy. Zawodnicy debiutujący w organizowanych treningowych walkach w Legia Fight Club pojawiali się już na galach zawodowych. To niesamowity poligon, okazja do sprawdzianu umiejętności i świetna lekcja poglądowa zarówno dla uczestników, jak i ich trenerów.

granda-Legia-fight-club

– Po raz trzynasty towarzyszyły nam emocje prawdziwej rywalizacji. Granda XIII była kolejnym przełomem. Pierwszy raz sparingi międzyklubowe obejrzeć można było na żywo w internetowej telewizji Fightime. Osoby przychodzące z dużej, międzynarodowej imprezy taekwondo (odbywającej się po sąsiedzku na Torwarze) dziwiły się, że wóz transmisyjny stoi pod naszą halą, a nie u nich.

Odwiedziło nas też najwięcej widzów na tej edycji. Wystartowali przedstawiciele 19 klubów, w tym ekipy z Olsztyna, Ełku, Białegostoku, Bełchatowa, Międzyrzeca Podlaskiego i oczywiście z Warszawy. Zgłosiło się w sumie 59 zawodników w trzech klasach. Oglądaliśmy 30 sparingów, które trwały sześć godzin – od godziny 10 do 16. Nudno nie było nawet przez chwilę, a do końca warto było czekać, bo 29 walka uznana została za najlepszy sparing, zaś ostatnia zakończyła się efektownym nokautem. Standardowo już, najlepsi nagrodzeni zostali ubraniami marki Red is Bad oraz posiłkami ufundowanymi przez Body Fuel i pucharami od Legia Fight Club.

Mocno zaczynamy drugi sezon Grandy. Rewelacyjnie – relacjonował Karol Łada, pomysłodawca przedsięwzięcia i główny organizator.

więcej na legia.com