Trening z Andrzejem Fonfarą

16 listopada 2015

Przedostatniego dnia wizyty w Polsce Andrzej Fonfara znalazł czas aby poprowadzić trening pięściarski w Legia Fight Club. Zajęcia współprowadził trener boksu i Cross(L)Fight Paweł Kłak, a wziął w nich udział m.in. medalista mistrzostw Polski Paweł Rumiński.

– Trening w Legia Fight Club zawsze robi na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie, że znalazłem się tutaj wśród największych gwiazd polskiego i legijnego boksu. Dużo podróżuję, odwiedzam sale w wielu miejscach na świecie i bez wahania stwierdzam, że LFC to jedno z najwspanialszych miejsc do treningu sztuk walki – mówił Andrzej Fonfara, który powoli kończy okres wypoczynku po niedawnej fenomenalnej walce z Nathanem Cleverlym.

Portret legionisty wisi koło największych sław pięściarstwa i mimo że Andrzej nigdy nie wspiął się na wyżyny jeśli chodzi o boks olimpijski, aktualnie jest jednym z najwybitniejszych zawodników wagi półciężkiej. Wspomniany pojedynek z Cleverlym był walką w obronie pasa WBF International, podczas której ustanowiono kilka rekordów, a pięściarskie media oceniły ją w samych superlatywach. Pas ten dumnie spoczywał na ringu podczas treningu. Po zajęciach ustawiła się długa kolejka po autografy i wspólne zdjęcie z mistrzem świata.

Ćwiczenia demonstrował i tarczował z Andrzejem czołowy zawodnik Legia Fight Club Paweł Rumiński. To medalista krajowego czempionatu, który nie ukrywał ekscytacji możliwością wspólnego potrenowania z Fonfarą. – Na co dzień trenuję z Bogdanem Gajdą, ale spojrzenie z innego kąta zawsze otwiera oczy i pokazuje inne aspekty techniczne – mówił Rumiński. Co ciekawe na zajęcia przyjechały dwie osoby z Krakowa – specjalnie by potrenować pod okiem mistrza!

 

Dariusz Urbanowicz
Fot. Jacek Prondzynski/Legia.com