Legia Fight Club - treningi boks, MMA, muay thai, crossfit, zapasy

Świetny weekend zawodników LFC!

23 lutego 2016

Duma! Świetny weekend zawodników LFC! Adam Zieliński mistrzem Polski w BJJ. Karol Malik w tej specjalności wywalczył srebro! Nie tylko zawodnicy Kuby Zawadzkiego zapisali się w historii sportów walki. Również trener Ksawery Biedermann może mieć powody do zadowolenia, bo jego podopieczny Jacek Krajewski stanął na podium Pucharu Polski w zapasach. Na koniec sukces sportowy… trenera właśnie. Karol Łada, nasz fachowiec od Muay Thai, wygrał walkę na SWAT57 w Kownie! 

Karol Łada pokonał Davidasa Kaklauskasa w pojedynku w wadze 75 kg. Z założenia była to walka kontrolna, kolejna z prób przed dużym powrotem Karola do ringu. Nieoficjalnie mówi się o King of King (4 kwietnia), ale nie zostało to jeszcze ogłoszone. – Potrzebuję walk kontrolnych, dlatego będę starał się jeździć na Litwę co jakiś czas. Tam się dużo dzieje na rynku pro-am, więc łatwo o sprawdzian formy. A co do pojedynku na SWAT 57, walka przebiegła pod moje dyktando. Starałem się realizować założenia taktyczne, ale za bardzo chciałem go znokautować. Jeszcze ciężko mi wytrzymać pełen dystans trzech rund po trzy minuty. W pierwszej i drugiej czułem się dobrze, w trzeciej trochę przysiadłem, ale i tak Litwin mi nie zagroził – opowiadał Karol Łada po powrocie z Kowna.

 

Turniej o mistrzostwo Polski w BJJ niestety da się zapamiętać nie tylko ze względu na sukcesy Legia Fight Club. Wspomniani medaliści (Zieliński i Malik) to jedno, bo ich trudy zostały nagrodzone medalami, gorzej się miała sprawa z kilkoma innymi zawodnikami LFC, którzy również dobrze walczyli, ale skrzydła im podcięli sędziowie, którzy prosto w twarz wypaczali wyniki. Poziom sędziowania pozostawiał wiele do życzenia i nie było to tylko odczucie zawodników przegrywających pojedynki. Świetnie bili się Giorgi Varsimashvili, Bartek Niewęgłowski, Piotr Rakowski, Krzysztof Czajkowski oraz Piotr Grzywacz, Daniel Wiśniewski i Artur Zaręba. Należą się im brawa i gratulacje. To bardzo optymistyczne, szkoda, że przez nieudolność arbitrów cierpi poziom sportowy. Szczególnie, że Czajkowski, Grzywacz i Malik debiutowali w takich zawodach. – Jestem naprawdę mega dumny z wszystkich chłopaków pokazali mega charakter, wolę walki i duże umiejętności więc bardzo miło mi się o tym mówi – powiedział lider grupy BJJ w Legia Fight Club, Adam Zieliński. Adam za miesiąc będzie bronił tytułu w formule ADCC.

 

W sobotę w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach, w którym startowało trzech zawodników Legii warszawa. W kat. 130 kg brąz zdobył Jacek Krajewski. Z kolei Patryk Boniecki (85 kg) poprzez kontuzję musiał poddać swoją walkę o trzecie miejsce. Niestety bez medalu wrócił też Rafał Krajewski (98kg). To był ich pierwszy start w zawodach seniorskich. Chłopaki wyciągają wnioski i biorą się do pracy, żeby w kolejnych turniejach pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom, trzymamy kciuki za kolejne starty!

 

Tekst i foto Dariusz Urbanowicz

Świetny weekend zawodników LFC!