zapasnicy

Świetny weekend zapaśników Legii!

6 kwietnia 2016

Podopieczni trenera Ksawerego Biedermanna startowali na trzech frontach. Na dwóch z nich walczyli poza swoją specjalnością, bo w sumo i stylu wolnym. Świetnie spisali się bracia Jacek i Rafał Krajewscy oraz kadet Franciszek Borejko. Brawo Zapasy Legia!

Zapaśnicy wystartowali w trzech turniejach. W Teresinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w stylu wolnym. Brało w nich udział dwóch naszych zawodników, którzy na co dzień trenują zapasy w stylu klasycznym. W kategorii 96 kg do finału dotarł Rafał Krajewski. Po bardzo mocnym i zarazem ciężkim pojedynku uległ rywalowi w walce o złoto i tym samym zajął drugie miejsce. Jego walka została okrzyknięta najlepszą w całym turnieju. W kategorii 120 kg walczył Michał Rus, który niestety wrócił bez medalu.

W tym samym czasie w Janowie Lubelskim odbywał się Puchar Polski kadetów. W tym turnieju również wystartowało dwóch zawodników Legii Warszawa. W kategorii 76 kg walczył Krzysztof Śmigacz, któremu nie udało się pokonać rywali i zajął siódme miejsce. Natomiast w kategorii do 100 kg Franciszek Borejko wywalczył złoty medal.

Przygodę z sumo kontynuowali Piotr Ołówko (kat. 85 kg) i Jacek Krajewski ( kat. 115 kg). O poprzednim starcie pisaliśmy TUTAJ. Tym razem próbowali swoich sił w mistrzostwach Polski w sumo w dwóch kategoriach wiekowych. Start Jacka zaowocował dwoma medalami! W grupie młodzieżowców zdobył złoto, a w grupie seniorów brąz. Stwarza to szansę na wyjazd Jacka na czempionat europejski! Piotr tym razem znalazł się poza podium.

Tekst: Dariusz Urbanowicz