Legia Fight Club - treningi boks, MMA, muay thai, crossfit, zapasy

Pierwszy sezon Warszawskiej Grandy

20 czerwca 2016

Ostatnia Warszawska Granda na pięści i giry odbyła się w niedzielę, oczywiście w Legia Fight Club. Pomysłodawca przedsięwzięcia Karol Łada pokusił się o napisanie kilku zdań podsumowania.

 

No, ferajna – Grandę czas kończyć! …ale tylko na wakacje – obiecuję!
19 czerwca to data ostatniej Grandy w „pierwszym sezonie”. Z ciekawości spojrzałem kiedy odbyła się pierwsza – był wtedy 18 października… rzecz jasna jest to całkowity zbieg okoliczności, ale bardzo wymowny. 8 miesięcy i 11 wydarzeń. Lubię statystyki, a chwalić też jest się czym: 5 Grand na pięści i giry, 4 Grandy na pięści, jedna łączona ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz jedna premierowa, uroczysta i z przytupem Granda PRO.
Zadałem sobie pytanie czy został osiągnięty założony cel? Z całym zdecydowaniem mogę odpowiedzieć, że tak. Stworzyliśmy system, który idealnie wpasował się w kalendarz sportów walki. Nie koliduje z najważniejszymi imprezami w kraju, a mimo to daje szansę cyklicznych startów i kontrolę jakości.

Miałem okazję przez ten czas oglądać lekką ręką ponad 120 zawodników z ponad 20 klubów w blisko 150 sparingach (bokserskich nie liczę). Byli medaliści Mistrzostw Polski, zawodowcy i amatorzy. Byli juniorzy i seniorzy, kobiety i mężczyźni. Widzę dla nich jedną wspólną cechę: pojawiali się tu regularnie.
Dziękuję więc: trenerom, zawodnikom i przedstawicielom klubów za pierwsze miesiące współpracy i aprobatę dla naszej imprezy, zaś głównym partnerom: Red is Bad i Storm Cloud, za wkład w jej rozwój. Nie mogę pominąć Darka Urbanowicza, za fantastyczne słowo pisane, które witało Was na łamach zina.

 

Razem tworzymy historię.

 
Red is Bad, Red is Bad salon firmowy Warszawa, StormCloud, MMANIAK.PL, Fundacja Sportowy Autorytet, Gmtg Warszawa SERAFIN MuayThai Warszawa-Polska Academia Gorila Sparta Gym – Warszawska Szkoła Walki: Muay Thai, K-1, Boks i Thai Cross Akademia Lwa Warszawa Bemowo Copacabana Fight Club Arrachion Mrągowo Husarz Białystok HUMAN Białystok Red Lion Club Gladiator Siedlce – kickboxing & muay thai Uczniowski Klub Sportowy „Gedeon Płock” – Boks, Muay Thai Wojownicy Dragon’s Den Fight Club Rosomak Muay Thai (klub sportowy)
Dmitrij Kartel Maciej Skupiński Bartek Walczewski Daniel Prokurat Zbigniew Wyszyński Igor Tomasz Kołacin Agnieszka Tomasz Kalinowscy Tomasz Tomek Marcin Stankiewicz Wiktor MC Judyta Niepogoda Judyta ‚Judi’ Niepogoda Piotr Woźnicki Andrzej Parzęcki Bartosz Rychter Tomasz Stolarczyk Norbert Tomasz Bogucki Dariusz Urbanowicz Marcin Grzyb…

 
… i inni, których pominąłem i przepraszam. Jak się przypomnicie, to dopiszę 🙂