Paweł Rumiński zadebiutuje w WSB!

24 grudnia 2015

Zawodnik Legia Fight Club Paweł Rumiński już styczniu ma zadebiutować w drużynie Rafako Hussars Poland. Na inaugurację ligi WSB Husaria spotka się w hali Znicza Pruszków z drużyną Caciques Venezuela. Gala ma się odbyć 15 stycznia.

Fot. Jacek Prondzynski/Legia.com

– Wiem o kłopotach zdrowotnych Tomka Jabłońskiego, dlatego już miałem sygnał, że mogę wystąpić w pierwszym spotkaniu Husarii w sezonie 2016 World Series of Boxing. Dla mnie to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej ciężkiej pracy – powiedział portalowi bokser.org Paweł, który na początku stycznia skończy 27 lat. – Jest wychowankiem Gwardii Warszawa. Zaczynałem pięściarską przygodę jako czternastolatek pod okiem trenera Stanisława Łakomca. W grupie byli też Andrzej Fonfara, Maciek Sulęcki, Norbert Dąbrowski oraz bracia Jarosław i Tomasz Hutkowscy. Później na półtora roku przeniosłem się do klubu Palestra, gdzie moim szkoleniowcem był Łukasz Rola, a obecnie reprezentuję barwy Legia Fight Club – przypomina.

 

Więcej informacji nt. debiutu Pawła w Husarii znajdziecie TUTAJ.

 

Rafako Hussars Poland w grupie C WSB za rywali będzie mieć Argentina Condors, wspomnianych Casiques Venezuela oraz Russian Boxing Team. Gala i mecz z Casiques odbędzie się 15 stycznia w Pruszkowie.

Paweł Rumiński jest medalistą mistrzostw Polski. Przypomnijmy sobie walkę Pawła z krajowego czempionatu z Mateuszem Rzadkoszem (75 kg).