Legia Fight CLub – kuźnia charakterów

19 stycznia 2015

Odrodzić potęgę warszawskich sportów walki – oto strategiczny cel Legia Fight Club, najnowszej, niezależnej organizacji w wielkiej rodzinie Legii Warszawa.

Od stycznia 2015 roku na Torwarze, w nowoczesnych warunkach, zaczną być kształtowane charaktery młodzieży oraz zawodników, marzących o największych zaszczytach i imprezach. Wychować Mistrzów Olimpijskich, uratować istniejące od lat sekcje przed upadkiem i zbudować nowe – oto misja przyświecająca założycielom.

Legia Fight Club ma przyjąć zainteresowanych tradycyjnymi dyscyplinami, takimi jak boks, zapasy czy brazylijskie jiu-jitsu, ale i tymi, które zdobyły popularność w ostatnich latach, jak MMA i CrossFit.

Zgodnie z praktykami najlepszych akademii świata, organizatorzy chcą uczynić z LFC centrum treningu uzupełniającego dla adeptów wszystkich dyscyplin klubu. Odbędą tam szkołę pokory, szacunku do rywala, nieustępliwości, obowiązkowości i odwagi oraz cierpliwości w dążeniu do celu. Ogólnorozwojowe zalety BJJ czy zapasów są znane od lat.

Aby zadbać o najwyższy poziom, trenującym profesjonalistom i amatorom w każdym wieku zapewniona zostanie uznana kadra szkoleniowa. Zajęcia prowadzą lub prowadzić będą między innymi medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski czy Bogdan Gajda.

O planach związanych z poszczególnymi sekcjami i zajęciami LFC będzie informowało w swoich własnych kanałach mediów społecznościowych: na Facebooku oraz na Twitterze.

Jako Klub wyrażamy zadowolenie z tej inicjatywy i deklarujemy, że będziemy wspomagać ją, organizując w pomieszczeniach Fight Clubu treningi uzupełniające zawodników naszych sekcji i Akademii.