Granda 28.02: PamiętaMY o Żołnierzach Wyklętych

26 stycznia 2016

Podczas niedzielnej Grandy Warszawskiej na pięści i giry ogłosiliśmy termin kolejnego spotkania w ramach międzyklubowych sparingów. Będzie to szczególna Granda. Odbędzie się 28 lutego, w przeddzień 1 marca. Albowiem chcemy dedykować ją Żołnierzom Wyklętym. O wyjątkowym charakterze treningowego turnieju świadczyć może też fakt, że obejrzymy 20 walk, dziesięć pięściarskich i 10 Muay Thai.

W niedzielę, na wejściu do Legia Fight Club każdy dostał do ręki „coś” na kształt gazetki. Znów nam się udało bowiem przygotować i wydać zin zawierający program walk oraz kilka zdań od autorów Grandy.

 

Poniżej tekst Dariusza Urbanowicza.

Obowiązek patriotyczny

Spotykamy się dziś w hali Legia Fight Club w gronie elity, dla której sprawność fizyczna jest obowiązkiem, koniecznością, warunkiem sine qua non. Kultem wręcz. Umiejętność walki w naszym społeczeństwie została uśpiona przez pozorne bezpieczeństwo, którego ułudą przez dziesięciolecia karmiły nas środki masowego przekazu, politycy, propaganda i obce wpływy mające za nic nasz polski interes narodowy. Gotowość walki, mentalne przygotowanie by stanąć w obronie określonych wartości, stanowi dziś rzadkość. Tym bardziej cenimy Wasze zaangażowanie, bo wierzymy, że wynika ono z poczucia obowiązku patriotycznego wobec naszej Ojczyzny. Dziś szczytem patriotyzmu jest „januszowanie” na siatkówce albo piłce ręcznej i pomimo jawnych sygnałów zagrożenia polskości: bądźmy dumni, walczmy, trenujmy i pamiętajmy.

W poprzednim wydaniu programu Grandy cytowałem Grzesiuka, tłumacząc się z pomysłu nazwy Granda. Dziś Żeromski. W znacznie ważniejszej sprawie. „Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, stratował, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może być ona dla niego nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmują stopy człowieka, ani tyle, ile zajmuje mogiła.” Kolejną, lutową (28.2) Grandę dedykujemy Żołnierzom Wyklętym. Liczymy na rekord frekwencji nie tylko w ringu, ale i na widowni. To będzie ważna Granda.

Tekst: Dariusz Urbanowicz
Foto: Jacek Prondzynski