granda-legia-fight-club

Granda ma sens!

29 lutego 2016

Warszawska Granda stała się ważnym wydarzeniem w stołecznym kalendarzu sportów walki. VI edycja międzyklubowych sparingów okazała się wydarzeniem szczególnym. Po raz pierwszy połączone zostały siły Karola Łady i Pawła Michalika i na liście sparingów znalazły się zarówno pojedynki „na pięści” i „giry”, czyli bokserskie i K-1 oraz Muaythai. W przerwie uroczyście odczytano listy okolicznościowy od patrona honorowego Grandy – prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz profesora Jana Żaryna i odśpiewano Hymn, a po walkach odbyło się spotkanie z panem Witalisem Skorupką – skazanym na śmierć przez stalinowski sąd.

Oto podsumowanie Karola Łady: Dzisiejsza Granda „PamiętaMY o Żołnierzach Wyklętych” zdecydowanie zapamiętana zostanie na długo. Pierwszy raz połączyliśmy zmagania pięściarzy i „kopaczy”. Wielu osobom się to podobało, część ma inne zdanie – rzecz gustu. Pewne jest jedno, ponownie pokazaliście, jak wielki potencjał drzemie w Warszawie i jej mieszkańcach w kwestiach sportów walki. Mam nadzieję, że kolejna edycja przyciągnie do współpracy kolejne kluby.
Dziękuję za obecność: Garuda, Fanga, Gorila, Serafin, Akademia Walki, Akademia Lwa, Gedeon Płock, Legia Boks, Żoliborska Szkoła Boksu, Gimnazion Wyszków, Revers Łódź oraz pięściarzom Legia Fight Club.
Była to szósta edycja, a czwarta, na której mogłem obserwować walki K-1 lub Muaythai. Fajnie jest widzieć, że zawodnik który startował kilka miesięcy wstecz, zrobił postęp. W głowie świta wtedy myśl, że praca przy Grandzie ma sens. Że Granda ma sens.

Kolejnym powodem, dla którego będziemy jeszcze trochę czasu czytać lub mówić o tej Grandzie, jest wyjątkowość osiągniętej wspólnymi siłami inicjatywy. Pierwotnie w głowie świtał mi pomysł „Biegu Olszynki”, czyli biegu upamiętniającego Bitwę pod Olszynką Grochowską (której data jest bardzo zbliżona do Narodowego dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych), ale skala obu imprez przerosłaby możliwości zorganizowania ich w jeden weekend… I padło na Grandę. Dzięki działalności Pawła Michalika w kręgach patriotycznych, z której jest znany, udało się zainteresować inicjatywą min. środowiska kombatanckie takie jak Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Granda objęta została honorowym patronatem Prezydenta RP… I oto z lokalnej imprezy sportowej mamy wydarzenie, które dołącza do społecznych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych… Otrzymaliśmy list intencyjny od Prezydenta Polski i prof. Jana Żaryna. Pojawiła się Telewizja Publiczna i TV Republika. To nie są drobiazgi. Kiedy podaję dyplomy uczestnikom, a kątem oka widzę przeprowadzane na sali wywiady to serce rośnie i myślę, że praca przy Grandzie ma sens, że Granda ma sens!
Oddzielne podziękowania dla partnerów: ‎Red Is Bad‬ & ‪Ludzie Tego Miasta‬ – koszulki, Storm Cloud – rękawice, Fundacja Autorytet‬ – dyplomy oraz Kino Świat‬ – zaproszenia i plakaty.

 

Zestawienie walk:

-60 kg (Muaythai): Kamil Zieliński (Gorila) – Arek Zarzycki (Serafin)
-63 kg (K-1): Michał Gryszkiewicz (Akademia Lwa) – Krystian Sawicki (Gedeon Płock)
-67 kg (K-1): Dariusz Skoczek (Garuda) – Radosław Parol (Fanga)
-67 kg (K-1): Adam Trzpioła (Serafin) – Marcin Durka (Garuda)
69 kg (BOKS): Rafał Perczyński (Akademia Walki) – Andrzej Połchowski (Żoliborska Szkoła Boksu)
69 kg (BOKS): Filip Myśliwski (Legia Fight Club) – Aleksander Hrecko (Żoliborska Szkoła Boksu)
81 kg (BOKS): Marek Michaluk (Legia Fight Club) – Adam Biernat (Akademia Walki)
81 kg (BOKS): Grzegorz Rzewuski (Legia Fight Club) – Łukasz Andziak (Fanga)
91 kg (BOKS): Karol Basista (Legia Fight Club) – Piotr Grzymkowski (Legia Fight Club)
52kg (BOKS): Wiktoria Sądej (Legia Fight Club) – Magdalena Mróz (Serafin Warszawa)
-71 kg (Muaythai): Danat Buka (Gorila) – Kamil Pawlak (Garuda)
-75 kg (Muaythai): Grzegorz Steć (Gorila) – Jacek Olskuski (Garuda)
-75 kg (K-1): Patryk Małecki (Fanga) – Artur Felkner (Akademia Walki)
-81 kg (Muaythai): Paweł Daniszewski (Gorila) – Grzegorz Sanecki (Legia Fight Club)
-91 kg (K-1): Aleksander Chrzanowski (Akademia Walki) – Łukasz Lipniacki(Garuda)
60 kg (BOKS): Mateusz Nagraba (Legia Fight Club) – Dawid Łuczak (Legia Boks)
64 kg (:BOKS): Jakub Barciś (Legia Fight Club) – Maciej Nowakowski (Reverse Łódź)
75 kg (BOKS): Piotr Steć (Legia Fight Club) – Bartłomiej Włodarczyk (Reverse Łódź)
75 kg (BOKS): Paweł Rumiński (Legia Fight Club) – Mateusz Mościcki (MKS Gimnazjon Apin Wyszków)
81 kg (BOKS): Karol Figlant (Legia Fight Club) – Kamil Depta (MKS Gimnazjon Apin Wyszków)

 

Fot. Jacek Prondzynski/Legia.com
Tekst: Dariusz Urbanowicz