Głosuj na Andrzeja Fonfarę! Głosuj na Legię!

8 grudnia 2015

Ruszył doroczny Plebiscyt na Sportowca Roku. Wśród nominowanych jest utożsamiający się z Legią pięściarz Andrzej Fonfara, który w tym roku stoczył dwie fenomenalne walki, w których pokonał byłych mistrzów świata. Ulubieniec kibiców Legii Warszawa dzięki Waszym głosom może zostać wybrany do czołowej dziesiątki! Wystarczy kilka kliknięć!

Plebiscyt Przeglądu Sportowego (a od jakiegoś czasu także TVP) to najbardziej prestiżowy w naszym kraju plebiscyt, w którym wybierany jest najlepszy/najpopularniejszy sportowiec danego roku. Jednak już sama nominacja, a potem znalezienie się w obecnej na uroczystej gali czołowej dziesiątce, to wielki zaszczyt i nagroda uznania kibiców sportu. Zwycięzcą pierwszego notowania był przez lata związany z Legią Warszawa Wacław Kuchar.

Oto jak Andrzej Fonfara został zarekomendowany na stronie Przeglądu Sportowego:

28-letni Andrzej Fonfara ma za sobą najlepszy rok w zawodowej karierze. Odniósł dwa spektakularne zwycięstwa, które najprawdopodobniej zapewnią mu rewanż z mistrzem świata WBC wagi półciężkiej Adonisem Stevensonem. W kwietniu Fonfara udał się na terytorium Julio Cesara Chaveza Juniora, byłego czempiona wagi średniej, syna jednej z największych legend zawodowego boksu. W kalifornijskim Carson nie dał Meksykaninowi najmniejszych szans. Rozbijał go przez dziewięć rund, a przed dziesiątą Chavez poddał się w narożniku. W październiku „Polski Książę” z Chicago podjął w swoim mieście Walijczyka Nathana Cleverly’ego, byłego mistrza świata wagi półciężkiej. Po dwunastu rundach morderczych wymian nasz pięściarz, który wszedł do ringu w husarskiej zbroi, wygrał na punkty. Wcześniej złamał rywalowi nos. Walkę zgodnie uznano za jedną z najbardziej widowiskowych w 2015 roku.

FONFARA

Głosować można wchodząc na stronę Przeglądu Sportowego i dokonując jedynego, właściwego dla kibica Legii wyboru.

GŁOSUJ NA ANDRZEJA FONFARĘ: plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie

Dariusz Urbanowicz
Fot. Jacek Prondzynski/Legia.com